Tazdevil2366
Tazdevil2366 Tazdevil2366
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

I need help Please and Thank you. A fundraiser sells 150 candy bars for a total of $125. What was the unit price (price per candy bar)? A $1.25 C. $1.50 B. $1.20 D. $0.90​

Respuesta :

Zanga
Zanga Zanga
  • 06-05-2021
The answer is $1.20
Can I get Brainliest?
Answer Link

Otras preguntas

how does alphabet knowledge connect to children later success with decoding
Victor Mastone wants to preserve a famous piece of Revolutionary War history. He hopes to find the remains of a British ship, the Diana. But it will not be easy
why does the writer use Spanish expressions in an English language story? the horned toad
Readability and attribution Read the sentence from "Border walls bring unnecessary burdens" "By and large border walls are yet another affiction placed upon the
Can you help me answer these questions?
Which sentence would work best as an introductory sentence? A. Robin and his friends did not want to miss a minute of the long-awaited final game between the Zo
Pls answer ASAP I’ll give brainliest
Does 28.40 equal with 28.400?
The number of protons in this element is __________. A.8 B.6 D.2 C.4
What practices should be exercised to ensure food safety? Check all that apply.