rachellsalazar1 rachellsalazar1
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy three ice creams and the total is $26.94, how much does each ice cream cost?

If you buy three ice creams and the total is 2694 how much does each ice cream cost class=

Respuesta :

gavin32g4 gavin32g4
  • 06-05-2021

Answer:

$8.98

Step-by-step explanation:

Divide 26.94 by 3

Answer Link
andr3a10z0ya
andr3a10z0ya andr3a10z0ya
  • 06-05-2021

Answer: $8.98

Step-by-step explanation:

26.96/3= 8.98

Answer Link

Otras preguntas

What is the compound name of SrI2
What are the products in a neutralization reaction A. Two elements B.an acid and a base C. An element and a compound D. A salt and water
The equation of the straight line that passes through the points (0,0) and (1,4) is, a) y = 3x + 2 b) y = -x + 4 c) y = -4x + 2 d) y = 4x
What does it mean when facts are accurate? A. They are not true. B. They stretch the truth. C. They are true and unbiased. D. They favor one side of an issue ov
A ball is dropped from the top of a 91-m-high building. What speed does the ball have in falling 3.2 s?
what is the equation of a line that passes through the point (0,8) and is parallel to a line with a slope of 4/5?
it’s not possible to reduce reaction times by repeating the same systems of movement over and over true or false
_________8. Which of the following is probably evolved first? A. The kreb’s cycle C. Oxidation of pyruvate B. Electron transport chain D. Glycolysis
Need help with a system of equations
How did the discovery of iron help in development of UAE