ae8062497 ae8062497
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

apples cost $2.19 per pound, what equation best presents y, the total cost of x pounds of apples?
​

Respuesta :

arbana11 arbana11
  • 06-05-2021
boop beep boop beep boop beep boop.
Answer Link

Otras preguntas

What kind of charge does a neutron have?
Samantha paid for 26.25 for 3 books how much did it cost her
When the heart stops brain death will occur within: 1-2 minutes. 8-10 hours. 8-10 minutes. 12-15 minutes.?
A computer company charges a flat fee of $250 for the computer and extra charges for any add-ons. a customer orders a computer with two microprocessors that cos
What groupings on the periodic table are made up of elements that react similarly? 1.groups/families 2.metals, nonmetals, metalloids 3.periods 4.series
Help I'm desperate it's near midnight and assignment due tomorrow rip me
Which weighs more a 2 liter jug or half a gallon jug
what is a participle
What was one reason slovenia and croatia declared independence from yugoslavia?
Give example of an insoluble base by the action of a soluble base on a soluble salt