huguhhvf huguhhvf
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price. A 4-pound bag of pistachios for $16.60
O $4 per pound
o $4.15 per pound
O $0.24 per pound
O $1.66 per pound


Respuesta :

mmac2007 mmac2007
  • 06-05-2021
4.15 per each pound of pistaachios
Answer Link

Otras preguntas

What is the least common denominator of 3, x, and x?
why did the model cell that was placed in 100% water increase in mass
I really need help with this
What do similies use in figurative language?
Please Help I Don't Understand!
Who did the theory of landscape geography originate with?
The area of a square is (9x^2 - 12 + 4) square units. Determine the length of each side of the square by factoring the expression completely. Show your work The
(1) Over 100 million people become poor every year because of healthcare bills. (2) Imagine how it feels to be afraid to go to the doctor for fear of plunging i
I need help with this​
Where would you plot \sqrt{18} 18​ on the x-axis. Consider using the grid to help.please help