btho7585 btho7585
  • 07-05-2021
  • Mathematics
contestada

Clare spent $5.17 on apples. How many pounds of apples did Clare buy?
(round to the nearest tenth)

Respuesta :

KobeLeonard KobeLeonard
  • 07-05-2021

Answer: complete the question please

Step-by-step explanation:

How much is a pound/lb? Then do 5.17 divided by (however much is a pound/lb)

Answer Link

Otras preguntas

if u connect 3 resistors, having values 2ohm, 3ohm, 5ohm in parallel, will the value of total resistance of will be 2ohm or greater than 5ohm or lie between 2oh
The cost of a regular price ticket to a Saint Louis Cardinal baseball game was $60. During the World Series, the price increased by 2 ∕5 . What did the fans pa
is any modern society in a golden age?
What is market equilibrium
What is market equilibrium
solve for y. (24-y)/4=4
main characters in son by lois lowry
Describe the conditions necessary for the variance to have the value zero
a washer and a dryer cost 659$ combined. The washer costs 91$ less than the dryer, how much was the dryer?
six nickels is what percent of one dollar