cindyschaub1615 cindyschaub1615
  • 08-05-2021
  • Mathematics
contestada

Emily and four friends went out for pie and ice cream. The total cost of the ice cream was $5. If each person paid $8, what was the total cost of the pie?

Respuesta :

adambeltran623
adambeltran623 adambeltran623
  • 08-05-2021
The pie it’s self is 6.75, the ice cream is 1.25 and that makes 8 dollars per person which totals up to 32
Answer Link

Otras preguntas

el abuelo de Sara vive en una residencia
C=2 3.14r solve for r
What does ud. mean in Spanish?
Please Help1. How did the development of silicon chips impact computer usage? A. They improved the operating system B. They made it possible to use punch cardsC
To use object snap tracking ( OTRACK ), where would you go turn it on for use in an AutoCAB drawing? A) Shortcut Menu B) Application Menu C) Quick Access Tool
x. Los clientes le piden la especialidad de la casa al mesero. y. El mesero les sirve la comida que le pidieron. z. Los clientes piden la cuenta.
NEED HELP WILL GIVE 100 PIONTS!!! In no less than one hundred fifty words, explain why it is important for engineers to sketch designs and use them to clarify
how would you describe wheatleys attitude toward occom?
What is the role of science in society? (2 points) it helps society make logical decisions it helps society believe in unobservable facts it helps society answe
Rami has swimming lessons every 3 days and guitar lessons every 8 days. If he has both lessons on the first day if the month, in his many days will Rami have bo