J4ckboii
J4ckboii J4ckboii
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

Lily sells loose tea for $0.71 per gram. If one gram is equivalent to 0.035273 ounces, how much does it cost to buy 0.45 pounds of Lily’s tea?
a.
$108.70
b.
$144.93
c.
$536.77
d.
$715.69

Respuesta :

neskyline1 neskyline1
  • 10-05-2021

Answer:

d

Step-by-step explanation:

Answer Link
FireFrostFive FireFrostFive
  • 23-09-2021

Answer:

its right

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to solve (((1/y-1)+(5/12))=(-2/3y-3))
1. Round $4.678 to the nearest cent a. $5.00 b. $4.70 c.$4.68 d.$4.00
4a^2+8a-20=0 By completing the square
Frederick Douglass was born a slave in Maryland. He learned to read from white children in his neighborhood when he was 12. After he escaped to the North, he be
how many cells does mitosis end with?
Abigail is putting tiles on a table top. She needs 48 tiles for each of 8 rows. Each row will have 6 white tiles. The rest of the tiles will be purple. How man
Reactivity with vinegar's definition, Chemical property Definition [Reaction with vinegar] [...]
What does sycopathic mean?
Calculate the product of and 1/5 +2/9=
What were John Calvin’s followers in France called? A. Protestants B. Puritans C. Presbyterians D. Huguenots