lilmiswag12 lilmiswag12
  • 08-12-2016
  • Mathematics
contestada

can someone help me solve this problem

can someone help me solve this problem class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 08-12-2016
lbs of nails :      2          3         5          6          8         10       20           x
cost           :    0.86      1.29     2.15    2.58     3.44     4.30     8.60       y

unit cost is : 0.43 per lbs of nails
Answer Link

Otras preguntas

where did the magyars live in relation to what was then known as europe
Biology shows us the fossil record and comparative anatomies. Chemistry shows us that organic molecules can come from inorganic matter. Geology shows us that or
In which type of reproduction can cells divide through the process of mitosis ?
where is air pressure greater- In the Exosphere or Troposphere
According to this graphic, what was the role of midwestern cities in the meatpacking industry?
In which type of reproduction can cells divide through the process of mitosis ?
French missionaries and explorers mainly brought what religion to Canada?
Which two square numbers have a difference of 51
There are 4 times as many alligators as crocodiles if the total number of alligators and crocodiles is 40 how many alligators are there
What caused Britain to begin considering India’s desire for independence?