ianpoopsalot ianpoopsalot
  • 09-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds costs $11.25?

Respuesta :

Makiyolin
Makiyolin Makiyolin
  • 09-12-2016
$13.95 , because if the price of cheese is 1.24 then u times it by the pounds cost which this case $11.25 once u multiply that u r left with $13.95 as your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What does the character of a place consist of?
An organism has 40 chromosomes in each body cell. How many chromosomes are in each of the organisms sex cells? A) 10 B) 20 C) 40 D) 80
________ predicted that population would outpace the food supply.
Miklos, who does not understand english, is asked by carl to sign a piece of paper that carl says is an application to open a bank account. in fact, the documen
Estimate the quotient to the nearest whole number by using compatible numbers. 32.44 divided 4.36 =
Hello! i need some help I'll be so happy if you could help me solve ( i ) I'm struggling a bit And would be grateful if anyone could take time to explain it :)
What are the two rolls of decomposers in an ecosystem
How does the graph of y=-3√2x-4 compare to the graph of y=-3√x-4? The graph is stretched horizontally by a factor of 2 and then moved right 4. The graph is co
1. Is the trachea considered an organ? 2. Are bones organs? 3. What are rigid organs?
A circle has a radius of 5 inches. What’s its approximate area?