petalblanford petalblanford
  • 06-06-2021
  • English
contestada

Mr. Ott paid $25 for 4 students to go the zoo. How much would it cost for 25 students

Respuesta :

arhanrao06
arhanrao06 arhanrao06
  • 06-06-2021

Answer: It would cost 156.25 im pretty sure

Explanation:

Answer Link
sofiahemed22
sofiahemed22 sofiahemed22
  • 06-06-2021

Answer:

4 students = $25

25 students = ?

25 × $25 = 625

625 ÷ 4 = $ 156.25

Answer Link

Otras preguntas

Bacteria decompose dead plants and animals. Plants use the waste poridiced by bacteria. Animals eat plants to get energy. This process is an example of what
Solve this word problem
how is food science necessary and continues to solve problems can you get two sentences from the text food science​
What answer best fits the line and explain why A- y-intercept=0, slope=1 B- y-intercept= 100, slope=5 C-y-intercept=100,slope=-5 D- y-intercept=0,slope=-1
Use synthetic division to find the quotient and remainder
the __________had left the nation deeply in debt. The federal government owed 52 million to other countries and american citizens
Wht r the chain of infection links
At the end of the story 'His First Flight", the young seagull successfully faced the challenges of its life. Have you ever faced challenges in your life ? How d
Decrease of 875 to 745 percent
The combining vowel is placed between