nighttimexx
nighttimexx nighttimexx
  • 06-06-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph at the top to figure out the question. If someone could help they would be great! And brainliest.

Use the graph at the top to figure out the question If someone could help they would be great And brainliest class=

Respuesta :

depresso13
depresso13 depresso13
  • 06-06-2021

Answer: A

Step-by-step explanation:

Each gallon costs 3 dollars.

8(gallons) times $3(for each gallon) = 24(dollars).

Answer Link

Otras preguntas

Emma bystaxx that cost $8.48 she pays with a $10 bill how much change or does she get​
Can you explain the metaphor in these quotes.
What is the temperature in degrees Fahrenheit of a freezer kept at −20 C?
Which letter is located at position (7,4) on this coordinate grid? A) B) C) D)
Which of the following is a FALSE statement about the bacterial cell wall? A. all bacteria have one B. it prevents a cell from bursting in solutions of lower so
to what does the indian independence movement refer?
In triangle ABC segment DE is parallel to the side AC. (The endpoints of segment DE lie on the sides AB and BC respectively). Find DE, if AC=20cm, AB=1
The Tariff Act of 1828 and 1832 was a ___ imposed by the ______________ on goods from another _______________________.
The Iroquois Confederacy consisted of six major tribes from the upper area. The confederacy had a lasting impact on American politics and governance. Several hi
Define and explain what a pure culture is