156402
156402 156402
  • 07-06-2021
  • Mathematics
contestada

help me plz help...../s.dhjfu

help me plz helpsdhjfu class=

Respuesta :

Chinese1725 Chinese1725
  • 07-06-2021

Answer:

20,160

Step-by-step explanation:

1 dollar= 160.75 so 6×160 = 960 liters

Cost of gas 960÷100×2100 = 20,160

Answer Link
helloIneedschoolhelp
helloIneedschoolhelp helloIneedschoolhelp
  • 20-06-2021
The answer is 20/160 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

For the school science fair, you are creating a demonstration based on leavening agents used in baking. what kind of demonstration could you create that would i
solve the inequality x+2 1/2 >-1/2.graph the solution set on a number line. Show your work.
Actinobacteria sp. are organisms called chemoorganohetereotrophs. they do not use oxygen to breathe. they break down organic material and convert it to inorgani
Find the unknown angle for q, r, and t​
Answer for brainliest asap
List three symptoms of shock.
1 3\4 x 2 1\4 x 3\4. Please help me
Which best represents the addition of the two gray parts and the striped part in the whole rectangle?
The width of a rectangle is four times its length. Write an expression for the perimeter of the rectangle
Which answer choice lists two women from U.S. history who were outspoken in their support for, or opposition to, social and political changes for women? Jacquel