ckm450439 ckm450439
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

If 2.25 kg of tomatoes costs $6.98, how much will you pay for 8 kg

Respuesta :

sadiaawais97
sadiaawais97 sadiaawais97
  • 08-06-2021

Answer:

I don't understand kbhuo

Answer Link
taylor2107 taylor2107
  • 08-06-2021
£6.98 / 2.25kg = £3.10 per kg
£3.10 X 8kg = £11.10
Answer Link

Otras preguntas

the .......... are investigating in the matter. ( Polices / Police)​
Aisha just took a math test consisting of 20 total questions (all worth the same amount). She got 11 out of the 20 questions correct. Aisha is allowed to redo t
In wintertime, herds of cattle often stand close together. This helps them get warmer because A. animals prefer to have company. B. the bodies of animals pr
Lindsey is borrowing $15,500 for 3 years at a rate of 4%to buy a new car. Find the interest charged on the loan.
One puppy weighs 12 oz another weighs 5/8 pounds which weighs more?
Does neon have a larger atomic radius than argon
The remaining basement of the store is rented for $2,000 per month to another merchant, M. Carlos, Inc. Carlos sells compatible, but not competitive, merchandis
The blue book is mine ,”the student told us”.
which angles are complementary to each other?
The remaining basement of the store is rented for $2,000 per month to another merchant, M. Carlos, Inc. Carlos sells compatible, but not competitive, merchandis