arroz29YT
arroz29YT arroz29YT
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

Clarksville Middle School spends $14 for every workbook it buys. At most how many workbooks can Clarksville Middle School buy if it has $28 to spend? workbooks​

Respuesta :

zdjackson2
zdjackson2 zdjackson2
  • 08-06-2021

Answer

coochie man

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which inequality is true when x = 4?
Can y’all help me please?...
it refers to arrangement of op.posite elements light vs dark​
What is the difference between being a U.S. territory and a U.S state?
Are there any changes in the speaker or attitude? Look for key words, time change, punctuation. The poem is travel.
evaluate x2 + y3. If x =2 and y=1/4. Write your answer in simplest form. I need it now!
Determine the zeros (2 values): y=-2 (x-7)+8
A company ran a contest in which prizes were revealed under the bottle caps of its soda bottles. A case of 24 bottles had 3 prize bottle caps. If the company pr
What does the word unduly mean as it is used in this sentence? "And then he added warmly, "But you shouldn't let that upset you unduly, Sofia ... (paragraph 13)
pls help will give brainleist to first real answer