001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of arc AB? A) 60° B) 75° C) 125° D) 150°
How do i say ‘goodbye to my darkness’ and ‘goodbye to all my fears’ in korean?
Two characteristics of the constitution of 1876 were
Ten teaching assistants are available for grading papers in a particular course. The first exam consists of four questions, and the professor wishes to select a
The turn on voltage for forward basing a PN junction diode is within the range of​
How do I post a picture
According to the Fair Value framework and to the lecture, what should companies try to do? a. Offer fair value on all three bundles. b. Offer better than fair
What is the slope? will mark brain Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer.
3.Which of the following points lie on the x-axis?(A) (3,4)(B) (7,0)(C) (0,8)(D) (-9,0)(F) (-3,-5)​
Why no body care about me :(