jennad562 jennad562
  • 06-09-2021
  • Mathematics
contestada

Jackie paid $6.20 for 7 peaches. How much will 20 peaches cost.

Respuesta :

381367
381367 381367
  • 06-09-2021

Answer:

About $17.8

Step-by-step explanation:

-Each peach costs less than a dollar.

-The answer cannot be more than $20

-6.20/7=17.8

Answer Link

Otras preguntas

You weigh a gallon of 2% milk in science class and learn that is approximately 8.4 pounds. You pass the milk to the next group, and then realize that your teach
There were three early trading centers associated with the Mediterranean Sea. Which one is being described below? This trading center was a port city in southe
Each list shows the interior angle measures of a quadrilateral. Which set of measures describes a quadrilateral that cannot be inscribed in a circle? 69°, 103°,
You weigh a gallon of 2% milk in science class and learn that is approximately 8.4 pounds. You pass the milk to the next group, and then realize that your teach
What is the most important thing when creating a character?
Describe some of the influence of Latin music in the US in the early part of the twentieth century. What was the significance of "Machito and His Afro-Cubans"?
A scientist found a new bacteria in a hot water sulfur spring that uses sulfur as a source of energy instead sunlight. What kind of organism could it be?
What are two types of evidence that suggest that evolution has occurred?
what is 3/5 of $40 restaurant bill
what is blank divided by 9 =3.4