jlhowe0914 jlhowe0914
  • 08-09-2021
  • Mathematics
contestada

Bella bought 5 packs of pencils for $21. The tax was $1. What was the price for each pack of pencils

Respuesta :

alighacham99
alighacham99 alighacham99
  • 08-09-2021
110 dollars because you multiply 5 . 22
Answer Link

Otras preguntas

What are some ways that politicians and interest groups use opinion polls?
Give examples of ways organisms may be dispersed. By other living things
A-Rod Manufacturing Company is trying to calculate its cost of capital for use in making a capital budgeting decision. Mr. Jeter, the vice-president of finance,
During the first month of operations ended May 31, Big Sky Creations Company produced 40,000 designer cowboy boots, of which 36,000 were sold. Operating data fo
mi cuerpo necesita_______del aire para vivir​
whats up 12345675431234453243434232223wsredx4esdxfu7redtcgfv
paano magiging kapakipakinabang sa iyo ang kaalaman na ito​
If the value of a is 8 in F(x)=ax^2 What does the graph look like
A diagram that shows the amount of energy that moves from one feeding level to another in a food web is A: food chain B: energy pyramid C: ecosystem D: niche
I WILL GIVE BRAINLY IF UR RIGHT