scftokyo
scftokyo scftokyo
  • 09-09-2021
  • Mathematics
contestada

(as a unit rate simplified) 24 bottles for $2.95

Respuesta :

Heather
Heather Heather
  • 09-09-2021

Answer:

Bottle unit: 8.14

Dollar unit: $0.12

Step-by-step explanation:

Dividing the equation, bottle on top for bottle and dollars on top for dollar.

Answer Link

Otras preguntas

Formal letter to the editor for the limitations of vehicles and cars in india
five differences between email and website addresses​
Which answer best summarizes the impact of Thomas Paine's pamphlet Common Sense? It encouraged the colonists to revolt against the king because of the high tax
Which expression is exactly equivalent to 5a + 3b + 4 + 7a + 9 ? Expression 1: 8a + 11b + 9 Expression 2: 12a + 3b + 13Expression 3: 5a + 10b + 13 Expression 4
Why do people want different kinds of light bulbs?
Urgent!! Can anyone please help me with this? What is the molarity of an NaCl solution if 0.30 moles of salt are dissolved in 200.0 milliliters of water?
help against points for Family members have a duty to provide for and look after older, sick and unemployed members of the family.
hello, i just wanted to ask if my teacher's answer in range is correct, and the given question is attached below too, thank you! it's about comparing linear fun
The degree of the polynomial 5x3+7x4 –9xy +11 is …………..
I will cashapp somebody if they help me with multiple questions..