sl356453 sl356453
  • 09-09-2021
  • Mathematics
contestada

candy costs 8.34 per pound. which eqation best represents y. the total cost of x pounds of candy

Respuesta :

Sheepbad
Sheepbad Sheepbad
  • 09-09-2021

Answer:

I'm I'm no good at math, but I do know that is some expensive candy

Answer Link
Kelsihull
Kelsihull Kelsihull
  • 09-09-2021

Answer:

25.38 lbs. of candy.

Step-by-step explanation:

Add them all. 6.5 + 8.34 + 4.9 + 5.64 = 25.38 lbs. of candy.

Answer Link

Otras preguntas

I NEED THIS NOW!!!!!!!!
I told my college lecturer to go away and she responded with 'Why are you coming cocky?' What should I respond with to win the argument? Oh
how did charlemagne treat foreigners?
pls help asap thx alotJust write a paragraph with your own myth.​
pls help I will give brainleist (3)
At the first stop on a subway line, 50 passengers entered the train. The chart shows the number of passengers that entered and exited the train for the next 5
1. Who is the plaintiff? 2. What issue did they bring to the court? 3. Who is the defendant? 4. What was their defense? 5. Who won the case? estate of Melv
will give brainliest
Which of the expressions below is true?a. (3y)2 =3y2 b. 2ab5 = 2(ab)5c. (4b)3 = 64b3d. 2(x)3 = 8x​
The measurements of two sides of a triangle are 5 cm and 16 cm. What could be a measurement of the third side of the triangle?