zara62allen
zara62allen zara62allen
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Three loaves of bread and two jars of peanut butter cost $5.49. Four loaves of
bread and three jars of peanut butter cost $7.75. Find the price of a loaf of bread
and a jar of peanut butter.

Respuesta :

rlew88950 rlew88950
  • 10-09-2021
P $1.29 (Price of peanut butter)
Answer Link

Otras preguntas

Suppose theta= 11pi/12. How do you use the sum identity to find the exact value of sin theta?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
Suppose theta= 11pi/12. How do you use the sum identity to find the exact value of sin theta?
How do you find the perimeter of a dented square?
Suppose theta= 11pi/12. How do you use the sum identity to find the exact value of sin theta?
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?