kpeterson2339 kpeterson2339
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $21 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint
costs $2. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

ofatah648 ofatah648
  • 10-09-2021

answer: she can buy 10 tube of paints

Answer Link

Otras preguntas

ISSUING driver's licenses is the responsibility of which level of  government
why did james madison promise to add a bill of rights to the constitution?
Fill the blanks please! Due tomorrow
My question is, what is:  log6(4x-8)=3
why is justinian important
can somebody help me solve Y=9X+6
Why does scaring someone get rid of hiccups?
When water evaporates at constant pressure, the sign of the change in enthalpy A. is negative. B. is positive. C. depends on the temperature. D. depends on the
can somebody help me solve Y=9X+6
What is the edge of a tectonic plate called?