muhammadrainy7 muhammadrainy7
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gas cost 12.80 what was the price of gas per gallon

Respuesta :

brittneyaw03
brittneyaw03 brittneyaw03
  • 10-09-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

12.80 divided by 4 is 3.20

Answer Link

Otras preguntas

Based on the diagram shown, identify which food is more energy efficient for humans to eat: the plants or the cow?HELP PLEASE.
9-4 skills practice solving quadratic equations by completing the square
Write a balanced equation for the decomposition reaction described, using the smallest possible integer coefficients. When ammonium chloride decomposes, ammonia
What makes the waves pull away from the beach in a straight line?
yall what is the best way to stop a animals from dying?
if the weekday hours tripled but your budget of $220 for 26 parking hours remain the same. how many weekend hours can you purchase now that the weekday hours ha
how does the author support the main idea in this paragraph?
Factor the following quadratic. y=2x^2 - 5x - 3
Help me with the following problem
Which term refers to sentence structure? A. onomatopoeia B. formality C. hyperbole D. syntax