1045746
1045746 1045746
  • 06-10-2021
  • Mathematics
contestada

what is If 1/2 a pound of walnuts cost $3.25. home much is one pound of walnuts?

Respuesta :

ematt3412
ematt3412 ematt3412
  • 06-10-2021

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

just do 3.25 times 2 hope it helps

Answer Link
rodriguezgizelle02 rodriguezgizelle02
  • 06-10-2021
Your answer would be 6.50
Answer Link

Otras preguntas

Large bags hold 14 apples. When a fourth-grade class went apple picking, they filled 9 large bags. How many apples did they pick?
There are some commonly adopted conventions in the structure and elements of an epic poem. Which of the following is NOT a characteristic of an epic poem? A.
how might a system be described in terms of matter and energy?
bagaimana adaptasi tubuh manusia terhadap kadar oksigen yang rendah dipegunungan
4. Write the equation in standard form: y=3/4x – 6
Which inverse operation would be used to verify the following equation? 54 ÷ 9 = 6        A. 9 − 6 = 3   B. 54 ÷ 6 = 9   C. 9 × 6 = 54   D. 9 + 6 = 15
Which of the following was NOT an Enlightenment philosopher? A. Voltaire B. Hobbes C. Locke D. Ptolemy
Along the coast north of California were the what indians
During one week, Morgan jogged 51.2 kilometers, Karen jogged 53.52 kilometers, and Kelly jogged 6 kilometers less than Morgan. How many more kilometers did Kare
The ratio of Green Bay Packer fans to all NFL fans is 1:5. If there are 200 football fans watching Monday Night Football at the bowling alley, how many of the