chloespears chloespears
  • 07-10-2021
  • Mathematics
contestada

a 12-pack of orange crush is priced at 3.00 a six-pack is priced at 1.75. which is the better value

Respuesta :

Ch0c0Cak3s
Ch0c0Cak3s Ch0c0Cak3s
  • 07-10-2021

Answer:

12 pack

Step-by-step explanation:

buying 2 of the 6 packs cost 3.50 while the 12 pack cost 3.00

Answer Link
dakotaston36
dakotaston36 dakotaston36
  • 07-10-2021
The 12 pack of oranges
Answer Link

Otras preguntas

Visual domain and range 100pts!!!
disadvantage of fertile area?​
HELP PLEASE Submit your three scenarios of EMTs making an ethics-based decision, using three different ethical principles.
NO LINKS!! Please help me with this probability question Part 3j​
An agricultural researcher plants 25 plots with a new variety of corn. The average yield for these plots is 150 bushels per acre with the standard deviation of
Marine science The exosphere is about halfway to the moon, true or false
Determine the magnitude of the force of attraction between the Moon and the Earth, if they are approximately 4 x 10 m apart. The mass of the Moon is 2 x 10 kg a
At a carnival game, it cost Noah $12 to toss 30 rings. Fill out a table of equivalent ratios and plot the points on the coordinate axes provided.
(Total for Question 19 The mean length of time that a group of 10 teachers have been working at a school is 5.5 years. A teacher who has worked at the school fo
The number of calls received by an office on Monday morning between 8:00 AM and 9:00 AM has a mean of 2. Calculate the probability of getting no more than 2 cal