2037418
2037418 2037418
  • 08-10-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP NOW! NO FAKE ANSWERS!!!!!!!!!!!!!!

PLEASE HELP NOW NO FAKE ANSWERS class=

Respuesta :

patelman242
patelman242 patelman242
  • 08-10-2021

Answer:

D becuase its given tht she spens $2 on cerial and x is the cost of apples per pound

Step-by-step explanation:

Have a good day, keep learning

Answer Link
jerex2006
jerex2006 jerex2006
  • 08-10-2021

Answer:

[tex]4x + $2.00[/tex]

Step-by-step explanation:

This is because the cost of the box of cereal is $2.00 and the cost of 4 pounds of apples at a cost of x dollars per pound is 4x so in conclusion the total cost will be $2.00+4x or 4x+$2.00

Answer Link

Otras preguntas

what is the % of 21/40
In 1967, a 30-second Super Bowl commercial cost $40,000.  In 2000, a 30-second commercial cost $1,800,000.  What was the percent of change in the cost of a comm
how can I get Y result?5y+38 = 180
Judy bought a coat at a 20% discount sale for $68. What was the original price of the coat?
A cell phone charger uses 4.83 joules per second when plugged into an outlet, but only 1.31 joules per second actually goes into the cell phone battery. The re
24 - ( 6 + 3) words to match expression
My Spanish homework is asking to feel in the blank it says se _r_ _ ì _ e ir al armario durante la clase.
what 672 round to the nearest hundred
True or false? All organisms require nitrogen to make amino acids, which in turn are used to carbohydrates?
A figure of speech which explicitly compares two different things using the words “like or as”, sometimes referred to as approximations.