angierhone44
angierhone44
09-10-2021
Mathematics
contestada
how much does 2lb for 3.38$ cost
Respuesta :
i4x9degn98
i4x9degn98
09-10-2021
The correct answer would be 1.69 since 3.38/2 would be 1.69
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Which is better A- one direction B- one subtraction C- one addition
Read the excerpt below. However, today some of the genetic modifications to food are on a more advanced level, such as creating golden rice that provides extra
1. Use the graph to make a linear model of each function. Write a system of equations and state what the solution represents.
Read the excerpt from "The Tell-Tale Heart.” TRUE!—nervous—very, very dreadfully nervous I had been and am; but why will you say that I am mad? The disease had
1.SAQ 3 A) Identify ONE economic change in the period 1750–1900 that led to the formation of new elites. (1 Point)
18,26,28,22,17,28,10,16,6 Find mean,median and mode
Three Religions of the Middle East (Judaism, Christianity, Islam)
1) If you have 2.6 moles of iron (III) oxide, how many molecules of iron (III) oxide do you have?
I'm Sorry for all the work. I swear this is the last one! Please just help me in this last question.....
You have read Brown v. Board of Education and "Black Educators and the United States Supreme Court Decision of May 17, 1954," two texts about the desegregation