staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

list two consumers and explain why they are considered consumers
Which is the least number? A. −1.4 B. −138 C. −1.3 D. −54
Which of the following uses the Preterit tense? A. Ven, ven rapido! B. Hubo un robo terrible. C. Sí, sí! No hay problema.
Was the Russian Revolution a positive or negative for Russia? Explain your answer and use evidence to support.
How did the Columbian Exchange contribute to an increase in Europe’s population?
A baker has 273 apples. It takes 6 apples to make an apple pie. If the baker makes as many apple pies as she can, how many apples will she have left? apples
HELP! Please show full solutions! WIll Mark Brainliest for the best answer. SERIOUS ANSWERS ONLY THANKS SO MUCH!
which term best completes the diagram?
В. Solve what is asked. Show your solutions on your answer sheet. Label your final answers 8) The school successfully implemented 85% of their planned activitie
Graph the inequality