marcclervoix95 marcclervoix95
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

the Jones children paid 2.25 for a package of 25 stickers. how much did each stickers cost?​

Respuesta :

SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 08-11-2021

Answer:

$0.09 per sticker.

Step-by-step explanation:

Divide the cost by the amount.

[tex]\frac{2.25}{25}=0.09[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What are inverse functions?
Hi Hope u all are doing well
be like a flower survive the rain but use it to grow meaning I will give the brainliest answer
Simplify the following expression: 2x − 2y + 5z − 2x − y + 3z NEED HELP PLZ :( A x − 3y + 8z B 2x − 2y + 8z C 3y + 8z D−3y + 8z
convert 6 feet into meters. round to the nearest tenth
What argument does Patrick Tailfer make in this passage
7.18 x 10^3 is more than, the same as, less than 3610
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Given {10 = 2x + 70 27 = {5x - 20 Find m23. 2 5 6 9 10 3 4 8 11 12
Please help, will give brainliest