enenaziyahbernstine enenaziyahbernstine
  • 08-11-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale at the grocery store at a price of 8 apples for $4.00. Maggie buys 12 apples. If she is charged the sale price for apples, how much will Maggie pay?

Respuesta :

mscalculator1
mscalculator1 mscalculator1
  • 08-11-2021

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is it greater than less than or equal to
680,705 expanded form
What is the job of a literary critic? A.Literary critics decide which literary works should be reworked into other media. B.Literary critics determine the histo
The isotope sodium -20 has how many neutrons?
The framers of the US constitution wrote the preamble to ?
Which sentence has a transitive verb? a;We skated across the frozen pond. b;Let’s ride the sled down the hill. c;We usually ski until the spring thaw. d;Wet, he
What are the winter hats with dangles called?
Choose the friendly number that is closest to 25,689
Which set of numbers best describes the markings on a standard ruler
128.3 grams of methane (CH4) is equal to how many moles of methane