1 If finding unit rate, what would be the best buy for potato chips? A. 18 oz. for $4.17 B. 32 oz for $7.92 C. 20 oz for $5.19 D. 30 oz for $5.99 ​

Respuesta :

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Unit rate is $4.04 per oz