pequenoc pequenoc
  • 09-11-2021
  • Mathematics
contestada

If it cost $3.48 for a pound how much would .76 be

Respuesta :

esenter1 esenter1
  • 09-11-2021

Answer:

Assuming you mean .76 pounds, the answer would be $2.64

Step-by-step explanation:

All you have to do is simply multiply $3.48 by 0.76. This equals 2.6448 which rounds down to $2.64

Answer Link

Otras preguntas

Centrifugal force increases with _______________. A. deceleration B. traction C. acceleration D. all of the above
What type of immunity results from vaccination?
Describe the right-hand and the left-hand behavior of the graph of t(x)= 4x^5 - 7x^3 - 13
Use inductive reasoning to find the next term in the sequence 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 … What is the next term? 9 10 12 13
Use the arc length formula and the given information to find θ. s = 4 m, r = 13 m; θ = ?
23: The temperature at which a substance’s solid and liquid states exist in equilibrium is its
3. Having too much pride is a common theme in Greek stories; the Greeks even have a word for it: hubris. For Achilles, his pride, or hubris, is his tragic flaw.
Note that butane has two possible isomers but that decane has 75 possible isomers. Why does the number of possible isomers go up with an increasing number of ca
Why does scout cry after returning home from the jail? how does jems treatment of scout show his maturity?
After the initial steps of newborn care, a baby is apneic. what is the most important and effective action to take in the resuscitation of this baby?