matisabigail85
matisabigail85
09-11-2021
Mathematics
contestada
4 boxes of pasta at $1.25 each
Respuesta :
nburk
nburk
09-11-2021
Answer:
4 * 1.25 = 5
Step-by-step explanation:
4 boxes of pasta (4) at 1.25 (1.25) 'each' (*)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Consider the line y=4/3x + 3 - Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (-9, -5) Find the equation of the
should personal freedoms be limited during times of war? why or why not?
A farmer was working with dairy cattle at an agricultural experiment station. The population of flies in the barn where the cattle lived was so large that the
Dramatic irony creates suspense because: O A. the audience is waiting for the character to find out what the audience already knows . B. the audience gains know
Do you like C. thomas howell ??
i need the answer asap pls! :)
An acid that has two ionizable hydrogen atoms in each molecule. hak anime on
the discriminant of a quadratic equation is equal to -8, which statement describes the roots? • There are two complex roots. O There are two real roots. • There
Really need your guys help PLEASE
What two numbers multiply to -39 and add to -10