khalidh12 khalidh12
  • 09-11-2021
  • Mathematics
contestada

A group of students is going on an overnight camping trip. The cost of the campsite is $19 and the cost of food is $12 per person.
pls help me

Respuesta :

leulo956
leulo956 leulo956
  • 09-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12 times 19 equals 228 final answer 228

Answer Link

Otras preguntas

true or false all integers greater than 0 are whole numbers
in what way does jefferson emphasize that the colonists complaints are against the king of england not against the british people
Selesaikanlah pertidaksamaan nilai mutlak berikut! [3-2x]<4
how old is jamie flatters
why do you think jefferson went to such lengths to emphasize this distinction
you ate 10 cookies over an 8 day period. if you continue eating cookies at the same rate, how many will you have eaten after 12 days?
how did new immigrants differ from old immigrants
How does water temperature affect bullfrog behavior
How many 84 are in 672
what is the difference of a number q and 8