valeiwasawa55
valeiwasawa55 valeiwasawa55
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

AwesomeCrunch!
4 bags for $2.39
or
Telly's Chips
10 bags for $5.49

Respuesta :

itsmei37
itsmei37 itsmei37
  • 10-11-2021

Answer:

10 bags for $5.49

Step-by-step explanation:

4 bags for $2.39 = 1 bag for $0.5975

10 bags for $5.49 = 1 bag for $0.549

Answer Link

Otras preguntas

John wants to buy a new bike that costs $337 and he already has saved $103. Estimate to find about how much more John needs to save to buy the bike
On a bike trip across the US, Rodney notes that he covers about 190 miles every 4 days. If he continues at this rate, use a ratio table to determine how many mi
Describe two more ordered pairs that loud each line. The rises three, the run is for, and (2,-5) is on the line.
There are 6 times as many girls as there are boys in class there are 60 kids in class. How many girls are are there?
Bagaimana cara menggunakan tabel angka kebutuhan gizi dalam perhitungan kebutuhan energi dengan menggunakan berbagai sumber belajar?
What are the roles of mass media, peer groups, and opinion leaders in influencing public opinion?
the units of geologic time from largest to smallest?
If you have an orientation where you are learning new job skills after working for a while, it is probably a _____.
An object of mass m swings in a horizontal circle on a string of length L that tilts downward at angle θ. Find an expression for the angular velocity ω in terms
Is 7/12 greater than less than or equial to 1/5