reagangallagher556 reagangallagher556
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

4 lbs of tomato’s cost $14 complete the double number line so that it shows how much it will cost for up to 8 lbs of tomato’s

Respuesta :

coolboyarafat
coolboyarafat coolboyarafat
  • 10-11-2021

Answer:

the answer is 28$ because since the lbs get doubled so ypu also have to double the cost

Answer Link

Otras preguntas

I will give brainliest and so many points
1. The average attendance at a local high school this year was 950 students. Each year the attendance decreases at a rate of 0.5% per year. What will the averag
The perimeter of a triangle is 19 units. The second side is four units longer than the first side and the third side is three times the length of the first side
Angela starts a blog about wheelchair basketball. In the first 4 days, the blog gets 22 new subscribers. At this rate, how many new subscribers can Angela expec
Mary Chapman had been working at First Savings for 18 years when she became permanently disabled and could not continue to work. She was 50 years old and had pl
Weight management may be easier for a person who inherited genes that tend toward obesity true or false? Parents have great influence over a child’s eating hab
How my genetics and heredity play a role in what I do and who I am. nature or nuture?
Pt.2 of my other question
what are the themes of Macbeth
the reciprocal of 7/11 is