sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

-5(y + 0.2)=25, Solve for Y
Agar mai average 3 ton maal leta hu daily 4.5 ke rate se jisme 25000 hazar entry dena padta hai monthly aur driver payment monthly 1000 hazar toh mere maal ka r
rewrite cubed root 28x-81-5 to make it easy to graph using a translation. describe the graph.
The revolutionaries of British North America, France, and Saint Domingue (Haiti) all sought "Liberty." What did that word mean to each of those regions
number, start be an index, ��� be a list of integers, and result be a list of lists. a ) Explain what the Mystery function does. b ) Find an upper bound
can you answer this question
A gas occupies a container of volume 158cm3 at 28C and 0.971 atm. What it is volume at stp
Argumentative: All Zoos Should Be Closed. The essay is a minimum of 500 words and 5 paragraphs. The thesis statement mentions 2 points to support the claim. Und
Earth has reached many of its due to excessive pollution. density O thresholds O tragedy of the commons threshold effects This is seen in the way global tempera
Rewrite the sentences by changing the direct object nouns to direct object pronouns to say what is going on in Francisco’s Spanish class. Francisco lee el libro