sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

Choose the best response to the question below. When spouses disagree about something, instead of calmly considering both sides, what may they do? invitar engañ
does the type of potting the soil used in planting affect how fast the plant grows​
Si 20 000 se invierten al 9% anual capitalizable semestralmente encuentra el minimo numero de semestres requeridos para que el capital exceda 25000 30000 40000
Convert the mixed numbers to improper fractions.
Is this correct? por ejemplo, mañana haré tareas para mi papá I am saying for example tomorrow i am doing chores for my dad in spanish
Calculate the force of Earth's gravity on a spacecraft 1.6 * 10^7 m above the surface of the Earth if the spacecraft has a mass of 2000 kg.
solve 15 3/4 ÷ 2 5/8 × 5 5/6 ÷ 8 2/5​
What is the median of this data set? 14,79,77,11,14,78,77,65,31,56,16 A) 47 b)68 c)56 d)14
7.1.5:Doghouse The string is “doghouse”, and you will need to print “h” and “e” using multiple index values. You should use the letters' positions to index. You
What is cohesion? Water molecules sticking to other types of molecules Water molecules sticking to other water molecules