Ser2ez4Hobicam Ser2ez4Hobicam
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 t-shirts for 56.58.what is the unit cost per t-shirty

Respuesta :

TuggBoat TuggBoat
  • 06-01-2017
56.58 divided by 6 would be 9.43 per shirt
Answer Link

Otras preguntas

I’m having trouble with this qudstion
What are the pores in a leaf called and what is their purpose
which type of seed has two areas of stored food and produces a plant with branched out veins on the leaves?
Use French that you have learned in this course to translate these sentences 1. I see you 2. He sees us 3. We see them 4. She sees them 5. She sees you all 6.
What can you conclude about these two reactions based on the chemical equations? Reaction A: 6CO2(g) + 6H2O(l) + sunlight → C6H12O6(aq) + 6O2(g) Reaction B: 2H2
the microscope most commonly used for cell study is called the
Sarah took the advertising department from her company on a round trip to meet with a potential client. Including Sarah a total of 7 people took the trip. She w
Who was Rachel carson
what is 26×38 by 2-digit by 2-digit using partial products please include the picture please help
A gym charges $50 dollars per month after an initial membership fee. A member has paid a total of $320 after 6 months. Write an equation that gives the total co