Seudónimo Seudónimo
  • 06-01-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ME NOW I SPENT 99 POINTS TRYING LAST TIEM
Last week, Chen bought ​ 81/2 ​ gallons of gas at $2.30 per gallon. This week, he bought ​ 4 3/10 ​ gallons of gas at $2.70 per gallon. What was his total cost? Enter your answer in the box.

Respuesta :

emiliamontalvo209 emiliamontalvo209
  • 06-01-2017
2.30 per gallon yghehhf

Answer Link

Otras preguntas

whoever answers i’ll mark brainliest
Calculate the concentration (in grams/liter) of sugar in lemonade if you add 25 g of sugar into 8000 ml of lemon juice. Show your work.​
write inside the food pyramid the foods you eat every day ​
is Donald.J Trump the best president we had?
what molecule belongs in area a) molecules b) oxygen c) starch d) carbon dioxide
Miss Young is making fruit baskets to send to het seven cousins. In each basket, she puts G green apples. She puts three times as many red apples in each basket
From 7x^2+5xy-3y^2 subtract the sum of 2x^2+3xy-5y^2 and x^2-7xy-4y^2.
What was the general feeling towards plays during this period in time?
what is 3/4-1/4 simplified
Which equation can be used to calculate the area of the shaded triangle in the figure below? A rectangle is shown with a width of 6 ft and a length of 16 ft. Th