Seudónimo Seudónimo
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs $3.49. Which package is a better deal?

Respuesta :

mrseleanor21
mrseleanor21 mrseleanor21
  • 10-01-2017
16 oz of brown rice (hope that helped)


Answer Link
NerdAlerted
NerdAlerted NerdAlerted
  • 10-01-2017
16 oz brown riceeeeeeeee
Answer Link

Otras preguntas

What is the square root of 81/100
Kayla and Emma are best friends, and they're at Emma's house studying for a chemistry exam. Kayla is flunking chemistry, and Emma is a straight-A student. Kayla
at which stage of the plot structure do conflicts build in intensity and complication? exposition climax rising action falling action
The volleyball team sold 16 items on the first day of a bake sale, 28 items the second day, and 12 items the last day. There were 4 items left that had not been
How to find out questions like -3(-4/7) on a number line.
mr. dean has an even number of cats and an odd number of dogs. which of these choices could tell about his pets ? 6 cats and 3 dogs 4 cats and 2 dogs3 cats and
Can any one answer the question plz ☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁☁
need help with this its pre algabra
need to write a essay on a how to article and analyze its effectiveness how do I start the essay
A restaurant took one fourth of an hour to go through 1/10 of a package of napkins at this rate how many hours would it take to go through the entire package