joey64 joey64
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

tomato juice is 2 cans for $0.75, so each can of tomato juice is $0.375. how much does it cost for each one?

Respuesta :

Justreborns
Justreborns Justreborns
  • 10-01-2017
The answer for this question is going to be 1.125 $
Answer Link

Otras preguntas

The difference between 3 times a number and 21 as an expression
The private business organization of merchants, wealthy nobles, and members of parliament who funded the english voyage to establish jamestown was known as... a
If you bought something in Colorado for $80 you would be charged 2.32 in sales tax. What is the state sales tax rate in Colorado
what events led to the Boston Massacre ?
if a quadrilateral has four congruent and four right angles then it is a _____?
Please I really really need help with this question!! Explain how to write a repeating decimal in proper form?
list eight point three seven, eight point three, 8.219, 8.129 from least to greatest
Average rate of change from G from x=3 to x=4 is
Write the composition of one atom of the 43ca isotope
The algebraic process you use to isolate a variable in order to find what values, numbers, etc. will make an equation true. You _____ the equation. Example: Th