Per7es3apkmon Per7es3apkmon
  • 10-01-2017
  • Mathematics
contestada

Twelve eggs cost $2.09.how much would 18 eggs cost?

Respuesta :

wolffiegirl
wolffiegirl wolffiegirl
  • 10-01-2017
first you would divide $2.09 by 12 and you would get 0.17 as the answer then you would multiple 0.17 times 18 and you get the answer of $3.06
Answer Link

Otras preguntas

solve the equation by graphing -3x+1=-8
I'll give u 80 points for this please help
This is the transport of material out of a cell by means of a sac or vesicle that first engulfs the material and then is extruded through an opening in the cel
Andre and Priya are tracking the number of steps they walk. Andre records that he can walk 6000 steps in 50 minutes. Priya writes the equation y=118x, where y i
Which statement best describes the Republicans most enduring success during Reconstruction? A)They created a tax-supported public school system. B)They supporte
identify 2 of the vital gases that are exchanged between leaf tissues and the outside environment. Describe the processes that produce these gases
ben and sue both left marthas house at the same time. ben drove 60 miles due east to get home. sue drove 80 miles west to get home. how much farther away from M
Which verb form correctly completes this sentence? Nous pourrions rester dans une auberge de jeunesse et nous _________ aussi de la randonnée. A. ferait
In the movie before the flood, we saw countless ways that our consumption is ruining the environment. What effects were most shocking to you?
The primary energy source of the early Industrial Revolution was...