Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A cube has six congruent faces that are all
what impact do monsoon winds most on south asia
Which is the most serious ongoing challenge for modern Pakistan? entrenched communist government ethnic and religious conflict ongoing war against China an inef
What is the value of the six in the number 34. 967
Which subject did Naturalist author Émile Zola focus on in his novel L’Assommoir? A. exploration of unknown foreign lands B. new technology and its effect on so
Which organelle packages and distributes proteins that are received from the endoplasmic reticulum?
In Marx's ideal society, or utopia, ... A.) the state controls all forms of expression and information. B.) there is no state and everyone is taken care accord
Aileen wants 2 green marbles. What is the probability she will draw 2 green marbles at random if she replaces the first marble before she draws the second marbl
DIRECTIONS: Draw a picture to represent each problem. Then, use the Pythagorean Theorem to answer the question. Answer each question in a complete sentence. 1.
Where was the capital of colonial Central America? Belize Honduras Guatemala Costa Rica