Zainabma Zainabma
  • 08-12-2021
  • Mathematics
contestada

jill spent $215.70 on books. math books cost $28.50 and english books cost 21.70. if she bought a total of 9 then how many of each kind did she buy

Respuesta :

Jaihdyn Jaihdyn
  • 08-12-2021
Jill bought 3 Math books and 6 English books.
Answer Link

Otras preguntas

8. Corey combines x pounds of herbal tea at $12 per pound with 8 pounds of regular tea at $9 per pound. He makes a mixture that averages $10.50 per pound. Writ
Which stems would you use to plot the data? 19, 18, 23, 24, 31, 32, 16
dose your body get all its energy from the sun?​
!!!!10 points!!! The triangles shown below must be congruent.
Scientific knowledge is based on O A. Biotechnology OB. Text books OC. Creativity D. Empirical evidence E. Hypothesis
Which of the following are true about myocardial infarctions? Select all that apply. can cause cardiac arrest can cause vomiting or headaches can cause the h
How does Uniformitarianism relate to the disaster at Chernobyl.
is the ink a pure substance or a mixture? How can you tell?​
I need help ASAP I need it by tomorrow ​
Relative dating is used to arrange geological events, and the rocks they leave behind, in a sequence. The method of reading the order is called strata,