cadetehanson cadetehanson
  • 08-12-2021
  • Mathematics
contestada

6000 popcicle sticks and they cost 34.99$ how much would each popcicle be

Respuesta :

rubuscubus2
rubuscubus2 rubuscubus2
  • 10-12-2021
177.477 I hope this has helped you!
Answer Link

Otras preguntas

The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
What is 8 = 3x + 6y?????
what are the rules for having variables on both sides of the equation?-2y+5=-4y+7I know the answer..i just cant understand why?thx
Ms. Pacheco, Mr Edwards, and Mr Richards are three math teachers at turner middle school. Ms. Pacheco is three years older than Mr. Richards. Mr. Edwards is twi
D= 5/6 (F+G)..........solve for F. What is the solution?Sorry, I'm really bad at algebra, and I was just wondering if anybody could help me.
What is the unit rate of the ratio 16:14
how was the weimar republic constituted
Jonathan’s reliance on the proverb “Nothing puzzles God” in “Civil Peace” shows his a. faith in the divine plan. b. refusal to confront reality. c. lack of fait
Choose a number between 61 and 107 that is a multiple of 4,5, and 10
can someone solve this 9|x+8|+10 <55?