julibarri21 julibarri21
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

If a 16 ounce box of pasta costs $1.39, what is the unit price?

Respuesta :

Melaniemitz15
Melaniemitz15 Melaniemitz15
  • 10-12-2021
0.9 because you have to divide the cost
Answer Link

Otras preguntas

what happened to the water vapor when the earth cooled 3 billion to 3.5 billion years ago ? What formed ?
how acids cause burns. Please explain
what is ultrafication?
Which one of the following words shouldn't be capitalized? A,Abilene B,Red C,king. D,Cattle
A wire 2 m long, 0.1 mm in diameter and has resistance of 20 ohm. Calculate the resistivityof its material.
(1 pt) Which of the following represents a function?    A.      X = 1 1 1 1 1
Which one of the following sentence contains a predicate adjective ? A,the air feels damp b,this time I will not fail. C,ancient stones
Energy from various sources is considered to have been derived from sun.Do you agree?Do justify.
ln(x-2)+ln(2x-3)=2lnx
why do mammals need more extensive respiratory surface?