tatumkemari4 tatumkemari4
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Jameson can buy 8 bananas for $1.45 what is the cost per banana

Respuesta :

amier72
amier72 amier72
  • 06-01-2022

Answer:

$11.6

Step-by-step explanation:

1.45 × 8 = $11.6

That's the Answer

Answer Link
Maurohub
Maurohub Maurohub
  • 06-01-2022

Answer:

0.185 cents

Step-by-step explanation:

1.45÷8 =0.185

divide

Answer Link

Otras preguntas

find the mean, median, and mode of the data set. round to the nearest tenth. 7,7,14,15,4,1,7,2,15,9,5
20PTS* - Find f(-1) if f(x)=x^2+2x+7 (with explanation)
that compares and contrasts Village Life in America and A Confederate Girl’s Diary.
Which best describes one of a senator’s roles as a lawmaker? serving on a committee meeting with constituents meeting with state officials representing state i
Accuracy in scientific investigation is important because It is more popular than work that lacks accuracy It ensures good results It proves a hypothesis correc
When explaining why a decision is morally right or wrong, a person uses _____ reasoning?
What number must you add to complete the square? x^2+ 12x = -5
when bacon changes the defining of love in of the wisdom of the ancients,he is
What is represented by p v q?
The first time radio aired the results of a presidential campaign, it was to report the election of