arielasanchez0143
arielasanchez0143 arielasanchez0143
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Emme's favorite apple juice costs $0.35 per box.
How much would she spend on 16 boxes of apple
juice?


Respuesta :

joesavmar2005 joesavmar2005
  • 06-01-2022

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

0.35 x 16 = 5.6

Answer Link
shadowaslo2
shadowaslo2 shadowaslo2
  • 06-01-2022
you multiply 0.35 by 16 to get 5.6
Answer Link

Otras preguntas

(Next 4 questions.. )
Color-blindness is an x-linked recessive condition. a man with normal vision is married to a woman with normal vision, but whose dad is color-blind. the couple
Eric, a first-time voter, wants to cast his vote for alex bradley, a democrat. the members of erics family, being staunch supporters of the republican party, fo
Lusk corporation produces and sells 20,000 units of product x each month. the selling price of product x is $30 per unit, and variable expenses are $21 per unit
________ is (are) a broad category of software that includes viruses, spyware, and adware.
According to the dietary guidelines, what should be the maximum total fat intake as percentage of energy intake?
Which is a characteritic of a physical change?
Which Of The Following Statements About GDP Is Correct A. GDP excludes positive changes in inventories. B. GDP excludes the market value of unpaid work in the
Ashok was going to school. On his way he saw an accident. He saw.... complete the story
The principle of the wet-bulb thermometers states that ___________. A. Evaporation causes cooling B. Evaporation causes heating C. Moving air cools objects D.