lyriqueeberhardt3
lyriqueeberhardt3 lyriqueeberhardt3
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada


The bananas are $.15 per pound and I want to buy 4 pounds, how much would I pay

Respuesta :

b1zarre
b1zarre b1zarre
  • 06-01-2022
$.75 bc 15 x 4 is 75 so that would make 75¢ or $.75
Answer Link

Otras preguntas

How to convert three and one half feet into inches?!!?
what is the HCF and LCM of 48 and 64
An art collector approaches a historian about a small statue. The collector claims to have purchased the statue from a man who said it was one of the earliest d
What is the difference between Observation and Data?
I have to complete the following conversation with the appropriate articles. The brackets are the words i need, and the word in brackets is what I have already.
Write 0.8 as a fraction in simplest form
I wrote a letter in french to a teacher answering the following questions, Quel temps fait-il? Où est-ce que vous dormez? Quels vêtements est-ce que vous avez a
what are the consequences when the cultured interact
Choose the sentence that correctly uses the word encore. a. As Jack got on the ship to leave, Jill bid him encore. b. The audience demanded an encore after th
People pave over a large field to build a parking lot. Describe two ways this action will likely affect the water cycle in the local environment