lyriqueeberhardt3
lyriqueeberhardt3 lyriqueeberhardt3
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Apples are $.29 per pound and I want to buy 8 pounds how much would I pay?

Respuesta :

secondeye
secondeye secondeye
  • 06-01-2022

Answer: the answer is $2.32

Answer Link
wowdude221
wowdude221 wowdude221
  • 06-01-2022

Answer:

2.32

Step-by-step explanation:

.29 Multiplied by 8 = 2.32

Answer Link

Otras preguntas

what does f + t equal? 5500 10 900
Using the diagram below, identify the correct chemical formula for the molecule shown.
If a coin is tossed and a number cube is rolled, find P(heads and 4). Question 9 options: A. 1/4 B. 1/6 C. 1/2 D. 1/12
What BEST explains why Homer Plessy went to court? A. to challenge poverty B. to win the right to move north C. to challenge segregation D. to win the right
Answer fast please?????????????
Cu + 2 H2SO4 → CuSO4 + 2 H2O + SO2 Look at the above reaction, what is the name of the acid on the REACTANT side of the equation?
Id like some assistance please.
These figures are similar. The area of one is givin. Find the area of the other.
help me and i give points
Each side of a square piece of glass is 8 centimeters long. What is the piece of glass's area?